wtorek, 25 lutego 2014

Przygotowywanie do biegu - czas zacząć ! ;)

Witajcie ;)
W końcu nadszedł czas, aby zapisać się na swój pierwszy bieg uliczny , a raczej górski.
Odbędzie się on w Szczawnicy, w województwie małopolskim 26 kwietnia . Ja startuje w biegu na 6 km, oprócz tego jest bieg na ok. 42 km i ultra maraton ok. 94 km. Na dzień dzisiejszy na mój bieg są już zapisane 52 osoby, ale jeszcze przed nami 2 miesiące ;)
Co możemy znaleźć na stronie internetowej o biegu ?


,,Bieg anglosaski na dystansie 6 km o dodatnim przewyższeniu wynoszącym 350 m. Trasa startuje z promenady nad Grajcarkiem i prowadzi w stronę stoku narciarskiego, popularnej „dwójki”. Dwójką pod górę aż do Szafranówki i dalej w dół niebieskim szlakiem aż do rozwidlenia z drogą wchodzącą z prawej strony. Droga od pewnego momentu staje się wąwozem i wyprowadza zawodników z powrotem na promenadę, gdzie znajduje się meta.
Przewyższenie: +350 m, -350 m.
Limit czasu: 2,5 godziny.
Limit uczestników: brak.''

Przygotowywania zaczynam od Marca. Będę starała się co drugi dzień biegać po 6 km, do tego dołączyć trening ze skakanką, i prawdopodobnie jakieś interwały. Co z tego wyjdzie okaże się dopiero pod koniec kwietnia. Z racji tego , że jest to mój pierwszy taki bieg nie mam żadnych celów związanych z czasem, czy też miejscem . Chcę przebiec ten dystans i przy okazji dobrze się bawić ;)
A może ktoś z was wybiera się na ten bieg ? Pamiętacie swój pierwszy bieg uliczny ? ;)
Pozdrawiam ;)
2 komentarze:

  1. O jej, ja chcę taki górski bieg! Powstal mi w głowie plan. W tym roku jadę na kilka dni w góry pobiegać!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak najbardziej polecam bieganie w górach, widoki niesamowite ;)

      Usuń